Нормативні документи

Наказ Міністерства освіти і науки України № 930 “Про затвердження Типового положення про атестацію педагогічних працівників”:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1255-10#Text

***

Схвалено та рекомендовано Вченою радою
Інституту післядипломної педагогічної освіти
Київського університету імені Бориса Грінченка
(протокол № 8 від 17.09. 2019 р.)

Порядок розгляду

методичних матеріалів педагогічних працівників на присвоєння звання

«викладач-методист», «учитель-методист», «практичний психолог-методист», «вихователь-методист», «педагог-організатор-методист», «керівник гуртка-методист»

Відповідно до пункту 1 статті 50 Закону України «Про освіту» та пункту 5.2. «Типового положення про атестацію педагогічних працівників (зі змінам, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 20.12.2011 р. № 1473 та змінами, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 08.08.2013 р. №1135) «Педагогічні звання «викладач-методист», «учитель-методист», «вихователь-методист», «практичний психолог-методист», «педагог-організатор-методист», «керівник гуртка-методист» можуть присвоюватися педагогічним працівникам, які мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» (для педагогічного звання «керівник гуртка-методист» – найвищий тарифний розряд та повну вищу освіту), здійснюють науково-методичну і науково-дослідну діяльність, мають власні методичні розробки, що пройшли апробацію та схвалені науково-методичними установами або професійними об'єднаннями викладачів професійно-технічних та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, закладів післядипломної освіти.

Враховуючи викладене вище, Інститут післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка (далі – ІППО) розробив «Порядок розгляду методичних матеріалів педагогічних працівників на присвоєння звання «викладач-методист», «учитель-методист», «практичний психолог-методист», «вихователь-методист», «педагог-організатор-методист», «керівник гуртка-методист»», який було схвалено Вченою радою ІППО, а саме:

1. До 15 жовтня поточного року на сайті РНМЦ (сайті освітнього закладу, сайті педагога) оприлюднюється інформація про педагогів, які атестуються та є претендентами на присвоєння звання «методист».

2. Ця інформація про педагогів має містити такі дані:

- прізвище, ім’я, по батькові;

- назва закладу освіти, в якому працює;

- посада (фах);

- тема (проблема), над якою працює;

- дати, час та теми відкритих заходів (уроків, занять), що відповідають зазначеній темі (із можливістю взяти участь у цих заходах колег-педагогів та методистів ІППО).

3. До 15 грудня поточного року на сайті РНМЦ (сайті освітнього закладу, сайті педагога) педагоги, які є претендентами на присвоєння звання «методист», розміщують матеріали власних методичних розробок (не більше 3), які відповідають зазначеній темі.

4. До 30 грудня поточного року районні науково-методичні центри подають витяг із протоколу засідання науково-методичної ради щодо результатів розгляду матеріалів педагогів на присвоєння звання «методист».

5. До 15 січня НМЦ координації методичної роботи та освітніх вимірювань ІППО розглядає методичні матеріали педагогів та, за умови їхнього схвалення, передає витяги з протоколів до Вченої ради ІППО для затвердження.

6. Протягом лютого витяги з протоколу засідання Вченої ради ІППО передаються до управлінь освіти районних у місті Києві державних адміністрацій.

Кiлькiсть переглядiв: 37

Коментарi